Dalarnas tidning reportage

Okej då är diskussionen om sprutbyte igång. Verkar som att det kommer dröja ett bra tag innan det faktiskt blir av men åtminstone finns det en riktigt diskussion om det. 

Lokalen blev vi såklart vägrade igen, ringer inte ens upp mig längre efter de fick reda på vilken förening vi är. Tyvärr! 

Jag pratade med dalarnas tidningar om ett reportage om missbrukare och brukare samt vår förening. 
Det som behövs är en av oss som fortfarande är aktiv heroinist eller opiat beroende . Vill personen i fråga vara öppen med namn och sånt i reportaget hade det varit bäst men det går såklart ändå. Om någon känner sig manad att ställa upp på några frågor så är det bara att kontakta mig. Kanske någon känner någon annan som inte har något emot att dela med sig av sin historia .
Anyway, keep on keeping on! !
Much love
Mommo