SBF ÖNSKAR FÖRSLAG PÅ PRISTAGARE TILL BRUKARVÄNSPRISET 2016

 

SVENSKA BRUKARFÖRENINGEN BRUKARVÄNSPRIS 2016

SBF ÖNSKAR FÖRSLAG PÅ PRISTAGARE TILL BRUKARVÄNSPRISET

Ett pris som SBF en gång per år delar ut i samband med SBF:s årliga seminarium.

 

SVENSKA BRUKARFÖRENINGEN BRUKARVÄNSPRIS 2016

SBF ÖNSKAR FÖRSLAG PÅ PRISTAGARE TILL BRUKARVÄNSPRISET

Ett pris som SBF en gång per år delar ut i samband med SBF:s årliga seminarium.

BRUKARVÄNSPRISET GES I ENLIGHET MED VÅR STADGA § 8. FÖRORDNANDE AV BRUKARVÄNSPRISET:
Till en person, organisation eller grupp som på ett betydelsefullt sätt bidragit till att förbättra situationen för de människor som utgör Svenska Brukarföreningens medlemskollektiv kan föreningen ge ett erkännande i form av ett pris. Insatsen skall värderas utifrån dess överensstämmelse med Svenska Brukarföreningens i sin stadga uttalade målsättning och ideologi. Priset delas ut vid ett tillfälle per år i samband med föreningens årliga medlemsmöte.

Skriv era förslag i kommentarerna eller mejla dem till: info@svenskabrukarforeningen.se

%d bloggare gillar detta: