BRUKARE SE HIT! VI VILL VETA VAD DU/NI TYCKER

Yttra dig om det nya förslaget rörande handel med sprutor!

Vi skrev i fredags om den promemoria som Regeringen nyligen kom ut med där man vill ändra reglerna för handeln med sprutor och kanyler. SBF är inbjuden remissinstans i ärendet, därför vill vi få in synpunkter från er, era åsikter är viktiga!

Är det någon av våra medlemmar som vill yttra sig – maila/skicka in tankar och åsikter till info@svenskabrukarforeningen.se så för vi in åsikterna i vårt svar till Regeringen.

Yttra dig om det nya förslaget rörande handel med sprutor!

Vi skrev i fredags om den promemoria som Regeringen nyligen kom ut med där man vill ändra reglerna för handeln med sprutor och kanyler. SBF är inbjuden remissinstans i ärendet, därför vill vi få in synpunkter från er, era åsikter är viktiga!

Är det någon av våra medlemmar som vill yttra sig – maila/skicka in tankar och åsikter till info@svenskabrukarforeningen.se så för vi in åsikterna i vårt svar till Regeringen.

Se bifogad PDF-fil och läs mer på Regeringens hemsida.

Läs även andra bloggares åsikter om , , , , .

%d bloggare gillar detta: